Asfalt ve Beton Makinaları İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi 

 

 Ana.Sayfa 

 

Bitüm Ekipmanları

·         Polimer Modifiye   Bitüm  Plentleri

·         Emülsiyon Plentleri

·         Kızgın Yağ Isıtıcıları

·         Distribütörler

 

 Beton Ekipmanları

·         Sulama , MCP

·         Havaalanı, Yol, CSP

·         Muhtelif, MP

·         Finişer Referansları

 

Haberler  

 

 Şantiyelerden...

PROJE ADI              :  BSA (BEYŞEHİR-SUĞLA-APA) I.KISIM SULAMA ANA İLETİM KANALI,  BEYŞEHİR-KONYA

İŞVEREN                 :   DSİ, DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SÖZLEŞME TARİHİ :   18.11.1996

YÜKLENİCİ             : NUR İNŞAAT VE SANAYİ A. Ş. 

TOPLAM PROJE DEĞERİ : 105 530 550 US $

PROJE BİLGİSİ      : Proje çok amaçlı olup, BSA Kanalı; Beyşehir Gölü, Suğla Depolaması ve Apa Barajı sularını miktar ve seviye yönlerinden koordineli şekilde düzenleyerek, Beyşehir, Seydişehir ovaları sulamalarının ana kanalı; Konya, Çumra ovaları sulamalarının iletim kanalı ve Beyşehir- Maviboğaz arasındaki arazi ve yerleşim ünitelerinin taşkın koruma kanalı fonksiyonunu ifa edecektir .

Ana Kanal Uzunluğu, 75 km,  Kanal ölçüleri, taban 26 metre azami genişliğinde, kaplama yüksekliği 4 metre azami, toplam beton miktarı 600,000 m3 tür.

Bu proje kapsamındaki kanal şevlerinin beton kaplaması için 1 adet Massenza MCP 9000 / CSP12500 Kayar Kalıplı Beton Kaplama Makinası, taban betonu kaplaması için bir adet CF 1000 vibratörlü tip silindir finişer, şevlere filtre kaplaması için 1 adet CF 1000 silindir finişer ve beton beslemesi için SC 1000 Beton Besleme konveyör sistemi 2002 yılında sipariş edilmiştir.

MCP 9000 Kayar kalıplı beton makinası ile 8 ayda günlük 10 saatlik tek vardiya ile 210 000 m3 beton dökülmektedir.

Proje ihale edildiği 1996 yılından itibaren gerek müteahhit firma gerekse distribütör ve imalatçı firmanın teknik personeli tarafından titizlikle etüd edilmesinin neticesinde, makinalar geldikleri ilk günden itibaren mükemmel bir çalışma göstermiştir. Bunun neticesinde gerek idare gerekse sektör tarafından müteaahhidin başarısı takdir edilmiştir. Hatta Dünya çapında referans proje olarak yurtdışından yabancı firmaların ziyaretleri olmaktadır. Bu kapsamda 2003 yılında benzer proje olması sebebiyle Çin Halk Cumhuriyeti Shandong Su işleri, Bakanlık ve yerel Çin müteahhitlerinden 10 kişilik bir grup projeyi ziyaret ederek bilgi almışlardır.

Proje kapsamında bugüne kadar 30 000 m yi  aşan miktarda kanal kaplaması bitirilmiştir. Haziran 2005 tarihinde makinanın proje içerisinde yeni yerine taşınması komple demonte ve monte edilerek 3 gün gibi rekor bir sürede fabrikadan gelen teknisyen nezaretinde gerçekleştirilmiştir.

                

Firma, proje ve proje de kullanılan makinalar hakkında daha fazla detay için lütfen firma web sitesini ziyaret ediniz

www.nurinsaat.com.tr