Asfalt ve Beton Makinaları İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi 

 

 Ana.Sayfa 

 

Bitüm Ekipmanları

·         Polimer Modifiye   Bitüm  Plentleri

·         Emülsiyon Plentleri

·         Kızgın Yağ Isıtıcıları

·         Distribütörler

 

 Beton Ekipmanları

·         Sulama , MCP

·         Havaalanı, Yol, CSP

·         Muhtelif, MP

·         Finişer Referansları

 

Haberler  

 

 Şantiyelerden...

Haberler

SETAŞ İnşaat firması Suruç Sağ Sahil Ana Kanal Projesi için 1 adet Massenza MCP 7500-4 Kayar kalıplı beton kaplama makinası sipariş etmiş ve makina Eylül 2011 tarihinde şantiyede kurularak teslim edilmiştir.
ÖZKAR İnşaat firması Manyas Sulaması projesi için 1 adet MCP 7500-4 kayar kalıplı beton kaplama makinası sipariş etmiştir. Makina Haziran 2011  tarihinde şantiyede kurularak teslim edilmiştir.
 Durmaz İnşaat firması Kralkızı-Dicle Sulaması Ana kanal inşaatı 3. kısım projesi için 1 adet MCP 7500-4 kayar kalıplı beton kaplama makinası sipariş etmiştir. Makina Haziran 2011  tarihinde şantiyede kurularak teslim edilmiştir.
Koçoğlu - Özdoğanlar İş Ortaklığı Seydişehir Suğla Cazibe Sulaması projesi için bir adet MCP 4500 FS/HS beton kaplama makinası sipariş etmiştir, Makina teslimatı Haziran 2011 dir.
İLCİ İnşaat firması Mardin-Ceyalnpınar Ana Kanal İnşaatı 1.kısım projesi kapsamında kanalın tabanını kaplamak üzere bir adet MCP6000 beton kaplama makinası ve düz kalıp sipariş etmiştir. Makina Aralık 2010 da rekor sürede kurularak 2 gün içerisinde beton dökmeye başlamıştır.
Ufuk-İnelsan İş Ortaklığı Kralkızı-Dicle Sulaması Ana Kanal inşaatı projesi 2. ve 4. kesim inşaatları için 1 adet MCP9000-4 FS/HS Kayar Kalıplı Beton kaplama makinası sipariş etmiş ve makina Ekim 2010 ayında şantiyede kurularak devreye alınmıştır.
Eren İnşaat YeniKarpuzlu-İpsala projesi kapsamında sekonder ve tersiyer kanalları kaplamak üzere 1 adet MP2000-4 makina sipariş etmiş ve makina Mayıs 2010 tarihinde kurularak şantiyede devreye alınmıştır.
Akyapı İnşaat firması Samsun - Bafra - Gerze yolu yapım projesinde kullanılmak üzere bir adet tam otomatik Challenger Touchscreen Polimer Modifiye Bitüm plenti sipariş etmiş, plent derhal sevkedilerek, bir günde şantiyede Massenza İtalya fabrikadan gelen teknisyen tarafından devreye alınmıştır.Temmuz 2010
EVEREST MADENCİLİK ( ÖZ-ERKA, ASİL İnşaat) firması Mardin - Ceylanpınar Ana İletim Kanalı 2. Kısım projesi kanal beton kaplamasında kullanmak üzere 1 adet Massenza MCP 9000 HS Kayar kalıplı beton kaplama makinası sipariş etmiştir ve makina Haziran 2010 da fabrikadan sevk edilerek, müşterinin şantiyesinde derhal devreye alınmıştır.
İLCİ İnşaat firması Mardin - Ceylanpınar Ana İletim Kanalı 1. Kısım projesi kanal beton kaplamasında kullanmak üzere 1 adet Massenza MCP 9000 HS Kayar kalıplı beton kaplama makinası sipariş etmiştir ve makina Şubat 2010 da fabrikadan sevk edilerek, müşterinin şantiyesinde Mart 2010 da devreye alınmıştır.
ENERSİS (ZAFER İnşaat) firması Bursa Nilüfer deki HES projesi kapsamında inşa edeceği kanalın beton kaplamasında kullanmak üzere bir adet Massenza MCP 4500 HS makina sipariş etmiş ve makina Şubat 2010 da fabrikadan sevk edilmiş ve Mayıs2010 da devreye alınmıştır.
AYDENİZ İnşaat, Suruç Projesi Kanal yapımında kullanılmak üzere, AYKOTEK AO dan devraldığı MCP 9000 makinaya tadilat yaparak kanal kaplamasına başlamıştır. Sözkonusu makina bir önceki işinde 84,000 mt 5,60 yüksekliğinde kanal kaplamısı 12 yılda tamamlamıştır. Yeni projede de yaklaşık aynı yükseklikler sözkonusudur, ve ilaveten kaplama altına membran ile uygulanmaktadır. ( Kasım 2009)
EREN İnşaat, Mardin- Ceylanpınar İletim Kanalı 3. kısım yapımı projesinde kanalların taban kaplamasını yapmak üzere, 7,5 mt düz kalıp ile techiz edilmiş Massenza MCP 6000 / CSP 7500 makinasının kurulması ve ayarlarının yapılarak devreye alınarak deneme betonu dökülmesi işi Massenza teknisyeni nezaretinde gerçekleştirilmiştir.(Eylül 2009) Bu makinanın İpsala sulamasından nakledilmesi ile boşalan yere Massenza firmasından yeni bir MP 2000 kayar kalıplı beton kaplama makinası sipariş edilmiştir ve Nisan 2010 da fabrikadan sevk edilecektir.
AKSU Madencilik, AK-HES enerji , Filyos çayı üzerinde inşa edeceği HES projesi kanal beton kaplaması için 1 adet CF 1000 FS 18 beton finişeri ve 1 adet SC 1000 18 beton besleme konveyörü sipariş etmiştir. Makinalar Nisan 2009 tarihinde işletmeye alınmıştır.
PEKER İnşaat Samsun Çarşamba ovası sulama projesi kapsamındaki kanalların beton kaplaması için TEI den projeyi bitirmiş olan Massenza MCP 6000 -4 makinayı ikinci el olarak satın almış ve 3 adet yeni kalıp sipariş etmiştir. Özellikle kanalların taban kaplamasını yapmak üzere bir adet düz kalıbın sipariş edilerek, kanal tabanlarının kayar kalıplı beton kaplama makinası ile kaplanması Türkiye de bir ilk olması açısından çok önemlidir.(2009)
AWAZA Kanal Projesi / Türkmenistan Türkmenbaşı projesi yapımı kapsamında İçkale ve Polimeks firmaları 1 er ader Massenza CF 1000 FS-18 silindir finişeri sipariş etmişlerdir ( 2008) Yine aynı projeye 2010 başında bir adet daha aynı makinadan polimeks tarafından sipariş edilerek projedeki massenza makina sayısı 3 e çıkmıştır
AGE İnşaat Firması Adıyaman TUT ' da Göksu nehri üzerinde inşa edeceği PINAR HES Enerji Santrali Ana iletim kanalı yapımı için mevcut MCP 9000 makinasına komple HS şase ve komple kalıp sipariş etmiştir. (Haziran 2007) ve devreye (Eylül 2008) da alınarak beton dökümüne başlamışlardır. Kanal kaplama yüksekliği 4,50 mt ve taban genişliği 2,20 mt, kanal uzunluğu 12 km dir.
Simge - MAT / Bursa , 1 adet Massenza EMBAC 4000X2-AA-SK emisyon plenti satın alarak Bursa şantiyesinde 12 ton/saat kapasiteli emülsiyon tesisini devreye aldı. ( Temmuz 2008 )
 

BİSMAK / Balıkesir , 1 adet Massenza EMBAC 4000X2-AA-SK emisyon plenti satın alarak Balıkesir şantiyesinde 12 ton/saat kapasiteli emülsiyon tesisini devreye aldı. ( Temmuz 2008 )

 

ÜNAL İnşaaat  A.Ş. Kars Kağızman da Aras nehri üzerindeki 32 MW Narinkale (Hidro Elektrik Santral) HES projesi, Ana iletim kanalı beton kaplamasında kullanmak üzere 1 adet Massenza CF 1000 FS 15 Beton finişeri sipariş etmiş ve makina şantiyede devreye alınmıştır. Kanal beton kaplama yüksekliği 5.60 mt, uzunluğu 14 km dir, kanal arazi yapısından dolayı demir donatılı olarak kaplanmıştır.Eylül 2007
SÜ-HA İnşaat/Kayseri firması Pozantı-Adana otoyolu Tekir geçisindeki asfaltın kazınarak tekrar Polimer Modifiye Bitümlü asfalt ile kaplanması  projesinde, Polimer Modifiye Bitüm Üretimi için 1 adet Challenger Touch Screen PMB plenti sipariş etmiş (Mayıs 2006) ve plent devreye alınmıştır.Mayıs 2006
Tekser inşaat Bingazi/Libya daki sulama projesi kapsamındaki kanalların beton kaplaması için 1 adet Massenza MP 2000 Kanal beton kaplama makinası sipariş etmiştir.Şubat 2006
Ege Asfalt/İzmir firması Kızgın yağ ısıtmalı yeni jenerasyon asfalt ve emülsiyon püskürtme distribütörü satın almıştır.Bu distribütör kızgın yağ sistemine sahiptir ve bu özelliği ile püskürtme barını kızgın yağ dolaşımı ile ısıtarak tıkanmaları önlemekte, emülsiyonu istenen sıcaklığa getirirken bozulmasını engellemektedir. Eylül 2005
Ege Asfalt / İzmir firması, bölgede yükselen emülsiyon talebine cevap vermek ve daha önce işletmeye aldığı Massenza PMB plenti ile entegre çalışarak, Polimer Modifiye Bitümlü Emülsiyon üretmek amacıyla 1 adet Massenza EMBAC 4000X2-AA-SK 12 T/S kapasiteli emülsiyon plenti sipariş ederek, devreye almıştır. (Temmuz 2005)
Nur İnşaat/Ankara firmasının Konya/Seydişehir de yapımı devam eden BSA Ana ilerim kanalı projesinde 3 yıldır çalışan  MCP 9000 Kayar Kalıplı Beton Kaplama Makinasının şantiye içi deplasmanı Fabrikadan gelen teknisyen nezaretinde 3 gün içerisinde tamamlanarak yeni yerine nakledilmiş ve işletmeye alınmıştır. (Haziran 2005)
Ege Asfalt/İzmir firması, Aydın-İzmir Otoyolu Ağır Yük Şeridinin Kazılarak Polimer Modifiye Bitümlü Aşınma Tabakası yapım işinde kullanmak üzere 1 adet Massenza Challenger Touch Screen 12 T/S kapasiteli High-Shear Değirmenli Tam otomatik PMB üretim plenti sipariş ederek, işletmeye almıştır. Bu Massenza firmasının geliştirdiği en son sistem dokunmatik ekranlı kumandalı, özel değirmen soğutmalı Türkiye deki ilk plenttir. (Mayıs 2005)
Kolin İnşaat, Afganistan'daki yol projesi kapsamında polimer modifiye bitüm uygulaması için 1 adet Challenger modeli PMB plentini sipariş etti. Böylece  firmanın Şanlıurfa otoyolunda 2 yıldır kullanmakta olduğu massenza Challenger PMB plentinden memnuniyeti tescillenmiş olmaktadır. 

 

Çukurova-Gülsan İş Ortaklığı Kabil-Kandahar / Afganistan yol projesi için 1 adet Challenger Polimer Modifiye Bitüm Plentini özel uçak nakliyesi ile Kabil'e nakletti. (Agustos 2004 )

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara şehir içi alt geçitleri , Oyak Beton   MP 2000-4 Kayar Kalıplı Beton kaplama makinası ile beton yol yapılıyor. 25 cm donatılı beton üzerine asfalt aşınma tabakası kaplanarak uzun ömürlü bakım gerektirmeyen yol elde ediliyor.  (2003 - 2004 )